پنجشنبه , ژانویه 24 2019
نت های پیانو نت های ویولن نت های سنتور نت های گیتار

تغذیه مناسب کودک دو ساله

براساس آکادمی اطفال امریکا، کودکان به مکمل های ویتامین اضافی فراتر از میزان مجاز توصیه شده نیاز ندارند. آگاهی از ویتامین های مورد نیاز برای کودکان ۲ ساله، دریافت میزان کافی از آنها و همچنین مشورت با پزشک برای پیروی از یک رژیم غذایی متعادل می تواند موثر باشد.

ویتامین های محلول در چربی
ویتامین های محلول در چربی شامل ویتامین A، D و K است. یک کودک دو ساله به ۳۰۰ میکروگرم ویتامین آ، ۲۰۰ واحد بین الملل ویتامین د، ۶ میلی گرم ویتامین E و ۳۰ میکروگرم ویتامین K نیاز دارد. در صورت استفاده ی کودک ۲ ساله از شیر، مشکلی در دریافت میزان کافی از ویتامین A و ویتامین D وجود ندارد. یک فنجان شیر خامه گرفته شده حاوی ۱۴۹ میکروگرم ویتامین A و ۱۱۵ تا ۱۲۴ واحد بین الملل ویتامین D است. هویج، سیب زمینی شیرین و تخم مرغ منابع خوبی از ویتامین A محسوب می شوند، در حالیکه ویتامین D در ماست، ماهی سالمون و تخم مرغ وجود دارد. استفاده از روغن سبزیجات از جمله روغن گلرنگ، میوه کیوی و انبه می تواند به دریافت ویتامین E در کودکان کمک کند. بروکلی و اسفناج نیز منابع خوبی از ویتامین E و K به حساب می آیند.

تغذیه کودک دو سالهویتامین های B

ویتامین های گروه B شامل تیامین، نیاسین، ریبوفلاوین، فولات، اسیدپانتوتنیک، ویتامین B6 و ویتامین B12 است. براساس دانشگاه ایالتی کلرادو، ویتامین ها در بسیاری از موادغذایی وجود دارند. مصرف گوشت، مرغ، شیر، غلات، نان، تخم مرغ و سبزیجات به ویتامین B دریافتی در کودکان کمک می کنند. همچنین در صورت عدم مصرف کودک از فرآورده های حیوانی برای استفاده از مکمل های ویتامین B12 با پزشک مشورت کنید.

ویتامین C
میزان مورد نیاز ویتامین C برای کودک ۲ ساله ۱۵ میلی گرم است. یک عدد پرتغال ۷۰ میلی گرم ویتامین C دارد. همچنین از سایر منابع خوب این ویتامین می توان به بروکلی، فلفل سبز و قرمز، نخود سبز، کیوی و طالبی اشاره کرد.

رژیم غذایی متعادل
یک رژیم غذایی متعادل برای کودک ۲ ساله می تواند شامل میزان متنوعی از میوه ها، سبزیجات، نان و غلات، پروتئین بدون چربی مانند مرغ و همچنین لبنیات کم چرب باشد. استفاده از میان وعده های سالمی مانند برش هایی از کیوی یا نان گندم کامل و پنیر نیز می تواند به تامین نیاز ویتامینی کودک کمک کند.

تغذیه مناسب کودک دو ساله
به این مطلب امتیاز بدید

همچنین ببینید

سوالات کودکان درباره مرگ

«مامان این عکس کیه؟ چرا دیگه اون پیش ما نیست؟»، «مامان بابابزرگ مرده، یعنی چی؟»، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.