نت های پیانو نت های ویولن نت های سنتور نت های گیتار

راههای ورود عفونت انگلی به بدن

راههای ورود عفونت انگلی به بدن –

حدود 90 درصد ما به نوعی با مشکلات مرتبط با انگل‌ها مواجه بوده و هستیم. این موجودات کوچک می‌توانند ما را به بیماری‌های مزمن و حاد مبتلا کنند.

به گزارش سلامانه، Natural news در گزارش اخیر خود به چهار شیوه رایج این ارگانیسم‌های ذره بینی برای سکونت در بدن ما پرداخته است:

غذا: وجود 80 میلیون بیماری که سالانه آمریکایی‌ها به آن دچار می‌شوند در نیجه غذاهای آلوده است. ورود غذا از سراسر جهان به آمریکا و نیز رشد فرهنگ خوردن غذاهای قومی امکان گسترش انگل را بیش از پیش فراهم کرده است. برخی از منابع معمول انگل عبارتند از: سوشی، ساشیمی یا ماهی سالمون خام، گوشت گاو خام یا پخته نشده، میوه و سبزیجات کشورهایی که انگل در آنجا شایع است یا مکان‌هایی که از فاضلاب انسانی به عنوان کود استفاده می‌شود.

راههای ورود عفونت انگلی به بدن
بهداشت نامناسب در خیره و آماده سازی غذا نیز به تکثیر انگل منتهی می‌شود؛ موضوعی که در رستوران‌ها، درمانگاه‌ها و حتی منازل مسکونی دور از انتظار نیست.

آب: با افزایش مسافرت خارجی بسیاری از افراد می‌دانند که بهتر است از آب محلی خارج از کشورشان استفاده نکنند. آلودگی‌ها از جمله انگل‌های وارد شده از مواد کشاورزی، فضولات حیوانات اهلی و فاضلاب انسانی تهدیدی برای آب‌های جهان حتی آمریکا محسوب می‌شوند. راه حل معمول افزودن کلر به آب است اما در آب کلر زده شده دو انگل شایع به نام‌های ژیاردیا و کریپتوزپوریدیوم زنده می‌مانند. سیستم‌های تصفیه آب می‌توانند اولی را دفع کند اما در مورد دومی که بسیار کوچک است عاجز هستند.

سفر خارجی: با افزایش سفرهای بین المللی عفونت‌های انگلی هم بسیار شایع شده است. انگل ها عمدتاً با بیماری‌های استوایی و کشورهای جهان سوم که شرایط آب و هوایی و زندگی غیر بهداشتی که رشد انگل‌ها را بیشتر می کنند ارتباط دارند. بنابراین سفر کردن به درون یا بیرون از این مناطق به این ارگانیسم‌ها امکان ورود و گسترش می‌دهد.

حیوانات خانگی: بیش از 240 بیماری از طریق حیوان به انسان منتقل می‌شود که از این تعداد 65 مورد مربوط به سگ و 39 بیماری از گربه است. انگل‌ها از طریق مدفوع حیوان، موی آنها که محتوی تخم انگل است، کک عفونی یا تماس دهان به دهان منتقل می‌شود.

علاوه بر این 4 شیوه معمول، انگل‌ها از طریق حشرات، تماس جنسی و حتی استنشاق هوا می‌توانند منتقل شوند. بهترین دفاع در برابر انگل‌ها داشتن سیستم ایمنی سالم است که خود نیازمند داشتن روده سالم و متعادل است.

راههای ورود عفونت انگلی به بدن
به این مطلب امتیاز بدید


همچنین ببینید

ساركوئيدوز چيست

ساركوئيدوز چيست

ساركوئيدوز چيست؟  چه چيزي باعث ساركوئيدوز مي شود؟ چه كسي به ساركوئيدوز مبتلا مي شود؟ چه قسمتهايي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.