نت های پیانو نت های ویولن نت های سنتور نت های گیتار

شش دلیل برای خوردن پرتقال

 دلیل برای خوردن پرتقال
در خانه ای که پرتقال باشد سرماخوردگی رنگ می بازد
می پرسید چرا؟ به خاطر میزان بالای ویتامین C موجود در آن. چون باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. این ویتامین به طور مستقیم روی عفونت تاثیر نمی گذارد اما علائم مربوط به آن را کاهش و تسکین می‌دهد. توصیه می‌کنیم از همین امروز روزانه یک عدد پرتقال نوش جان کنید.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
پرتقال باعث کاهش کلسترول بد می‌شود
پرتقال به دلیل دارا بودن فیبرهای غذایی تاثیر زیادی روی کلسترول خون دارد. نتایج پژوهش ها نشان می‌دهد که مصرف آب پرتقال برای افرادی که چربی خون شان بالاست مفید است به خاطر اینکه می تواند چربی خون را پایین بیاورد.
پرتقال: رفیق سلامتی و دوست تناسب اندام
اگر رژیم گرفته اید و می خواهید میزان کالری های دریافتی تان را بدون محروم کردن خود از مواد مغذی کاهش دهید می توانید به جای موز یا انگور، پرتقال میل کنید. توجه داشته باشید که پرتقال همچنین باعث افزایش جذب آهن می‌شود.
پرتقال: سرطان را از خود دور کنید
نتایج پژوهش های متعدد نشان داده اند که ترکیبات آنتی اکسیدانی پرتقال به پیشگیری از ابتلا به برخی از انواع سرطان ها مانند سرطان دهان، سرطان مری، سرطان معده و سرطان کولون و حنجره کمک زیادی می‌کند.
به خاطر قلب نازنین تان پرتقال میل کنید
قلب شما جای بیماری و ناخوشی نیست، جای عشق و مهرورزی است. پرتقال حاوی انواع مختلفی از ترکیبات آنتی اکسیدانی به نام فلاونوئیدها( هسپرتین و نارینژنین) می‌باشد که از بروز بیماری های قلبی عروقی پیشگیری می کند.
پرتقال: نباید یک خط روی پیشانی تان بیفتد
خواص آنتی اکسیدانی پرتقال باعث کند شدن روند پیری سلول ها شده و برای ترمیم جای زخم بسیار موثر است. در واقع این میوه ی آبدار حاوی فلاونوئیدهای بی‌شماری است که باعث ارتقای قدرت سیستم سلولی می‌شود.

شش دلیل برای خوردن پرتقال
به این مطلب امتیاز بدید


همچنین ببینید

عادت های تغذیه ای

این عادت های غلط قبل از خواب شما را چاق می کنند

این عادت های غلط قبل از خواب شما را چاق می کنند _ برخی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.