آنفولانزای عراقی »» هر ساله پس از ورود زائرین ایرانی که به کربرلا رفته اند بیماریهایی جدید نیز همراه انها وارد کشور می شود آنفولانزای عراقی نیز یک نوع از همین ویروس ها می باشد . برای دریافت اطلاعات بیشتر از انفولانزای عراقی با ما همراه باشید .

آنفولانزای عراقی

آنفولانزای عراقی چه علائمی دارد

مدت زمان دوام این بیماری بین 5 تا  7 روز است و سه روز ابتدایی مرحله ورود به بدن است که با علائمی نظیر قرمزی چشم و آب ریزش بینی و عطسه همراه است.

علائم این آنفلوآنزا بعد از یک دوره ی کمون 1 تا 3 روزه شروع می‌شود، طوری که بسیاری از بیماران می‌توانند زمان شروع آن را به یاد بیاورند.

افرادی که بیماری های خاص و زمینه ای دارند باید از حضور در مکان های آلوده به ویروس جدأ خودداری نمایند و نباید از استراحت کامل در منزل غافل شوند.

گرچه نوع این آنفولانزا جدید است اما خطرات جدی در پی ندارد و بیمار باید از خود درمانی پرهیز کند و به محض دیدن علائم اولیه آن به پزشک معالج مراجعه کند.

بر اساس توصیه پزشکان متخصص خوردن لیمو شیرین،مایعات و آب میوه مرکبات طبیعی مثل پرتقال،گریپ فوروت بسیار می تواند از پیشرفت این بیماری جلوگیری کند،چرا که این نوع از آنفولانزا به شدت بدن بیمار را ضعیف می کند و به اصطلاح آب بدن را نیز کاهش می دهد.

گفتنی است این نوع از ویروس آنفولانزا از کشور عراق وارد شده است و وزارت بهداشت هنوز اطلاعاتی از میزان مبتلایان به این نوع از آنفولانزا منتشر نکرده است.

منبع : آنفولانزا

Join the Conversation

1 Comment

  1. با سلام و ادب
    علاقه مند به همکاری با شما در زمینه مدیریت محتوای سایتتان هستم
    لطفا در صورت نیاز به نویسنده، پیام دهید
    شماره تلگرام:

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.