سایت پزشکی پزشک تو » پزشک تو اولین و معتبرترین وب سایت پزشکی ایران است که از  از سال 79 فعالی خود را آغاز و با حمایت شما کاربران عزیز تا کنون توانسته است به فعالیت خود ادامه دهد .

سایت پزشکی

هدف اصلی وب سایت پزشک تو حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌دیدگان است.

با استفاده از مقالات و آموزش های مفید در این زمینه توانسته است که مقداری از این هدف والا را به انجام برساند.

سایت پزشکی پزشک تو بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل:

ارتوپدی  ، انکولوژی ،پزشکی خون ،پزشکی عفونی ،پوست مو و ناخن تغذیه و رژیم‌ درمانی ، چشم‌ پزشکی ،داروهای شیمیایی ،داروهای گیاهی ، دهان و دندان ،
روان‌شناسی ،ژنتیک ،سلامت جنسی ،غدد ،قلب و عروق ،کلیه و مجاری ادراری
کودکان ،گوارش و کبد ،گوش، حلق و بینی ،مامایی ،مغز و اعصاب و … فعالیت مستمر داشته و دارد.

سایت پزشک تو

هدف امروز سایت پزشک تو  دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است که این وب سایت در حد توان خود به آنها خواهد پرداخت.

تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی  طی شد. در عصر حاضر نیز وب سایت پزشکی پزشک تو در راه اطلاع رسانی و خدمت به آحاد جامعه قدم برداشته و حرکت می کند .

در حرفه پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است.

پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه وب سایت پزشک تو قدم پیش نهاده تا با امکان اطلاع رسانی در خصوص بیماری ها و خواص خوراکی ها و.. خدمتی به قشر ضعیف و مناطق محروم داشته باشد .

نام پزشک تو

پزشک تو یعنی وب سایتی که می تواند اطلاعات پایه پزشکی را در زمینه های مختلف در اختیارتان قرار دهد .

تاریخچه وب سایت پزشک تو

پزشک تو اولین وب سایت پزشکی ایران می باشد که در تاریخ 13/2/79 شروع به فعالیت نموده و تا کنون به فعالیت خود ادامه داده است . در ابتدا این وب سایت تنها برا روی مواردی همچون خواص خوراکی ها و مضرات مصرف داروهای شیمیایی فعالیت می نمود که با در اختیار گرفتن متخصصین علوم دیگر همانند ارتوپدی ، روانشناسی،گیاه شناسی ، خون شناسی و … گستره فعالیت خود را گسترش و به نقطه کنونی رسید.

پزشکی در دوران باستان

علوم مربوط به پزشکی در دوران باستان  نیز تا حدودی در وب سایت پزشک تو به آن پرداخته شده است .پزشکی در مصر باستان وجود داشت، اطلاعات پزشکی در پاپیروس ادوین اسمیت یافت شده که متعلق به ۳۰۰۰ پیش از میلاد است. اولین جراحی احتمالاً در ۲۷۵۰ پیش از میلاد درمصر انجام شده‌است. در پاپیروس ژاینکولوژی کاهون اطلاعاتی در مورد درمان بیماری‌های زنان و باروری وجود دارد. اولین پزشک شناخته شده هم احتمالاً هسی-رع رئیس پزشکان و دندان‌ پزشکان پادشاه جوزر در قرن ۲۷ پیش از میلاد است.

در کنار مصری‌ها بابلی‌ها هم به تشخیص، معاینه و درمان بیماری‌ها می‌پرداختند. کتاب راهنمای تشخیصی آن‌ها روش‌های درمان و سبب‌شناسی (اتیولوژی) را معرفی کرد.

بقراط

پدر پزشکی بقراط

پزشک یونان باستان بقراط که پدر پزشکی خوانده می‌شود.
بسیاری از منابع بقراط را پدر پزشکی می‌دانند، او پایه‌های رویکرد منطقی به پزشکی را بنا نهاد. بقراط ایجادکننده سوگندنامه بقراط برای پزشکان است که هنوز مورد استفاده است، او اولین کسی بود که بیماری‌ها را به حاد و مزمن، اندمیک و اپیدمیک تقسیم‌بندی کرد و کلماتی همچون راجعه، بهبود، بحران، پاروکسیسم، اوج و تشنج را در پزشکی استفاده کرد.

در وب سایت پزشک تو سعی شده تا از ترجمه های محمد زکریای رازی یکی از اولین دانشمندانی بود که نظریه یونانی اخلاط چهارگانه را مورد تردید قرار داد، به‌طوری‌که در الحاوی که بزرگترین دائرةالمعارف طبی اسلامی خوانده می‌شود قرار دهیم که کاربران وب سایت بتوانند از اطلاعات موجو استفاده نمایند.

 باکتری و میکرو ارگانیسم‌ها اولین بار توسط میکروسکوپ آنتونی وان لوونهوک در ۱۶۷۳ مشاهده شد. که در وب سایت پزشک تو اطلاعات کامل و دقیقی در قالب مقالات مختلف در خصوص میکروارگانیسم ها قرار داده ایم.

عملکرد بالینی

در عملکرد بالینی ترتیب خاصی از فعالیت‌ها وجود دارد که معمولاً رعایت می‌شود، شامل: شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش‌ها و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان.که وب سایت پزشک تو تلاش کرده اطلاعات مفیدی را در این خصوص منتشر و در اختیار عموم بصورت رایگان قرار دهد .

  مختصری از بخش های مختلف وب سایت

ارتوپدی

ارتوپدی

بخشی در وب سایت با عنوان ارتوپدی وجود دارد که در خصوص ارتوپدی مقالاتی را بازگو  می کند .جراحی ارتوپدی (به انگلیسی: Orthopedic surgery) یا استخوان‌پزشکی یا ارتاپزشکی به شاخه‌ای از علم پزشکی گفته می‌شود که شامل درمان بیماری‌ها و اصلاح ناهنجاری‌های مربوط به استخوان‌ها و مفاصل است.

سزطان

انکولوژی

 انکولوژی شاخه ای از علم پزشکی می باشد که به مطالعه, بررسی, معالجه و بهبود سرطان می کند در این مقاله به توضیح سرطان و درمانهای آن پرداخته شده است همچنین شرح سایکو انکولوژی نیز رفته است که در این بخش از وب سایت پزشک تو به آن خواهیم پرداخت.

بیماری های خونی

پزشکی خون

پزشکی خون بخشی از وب سایت پزشک تو است که به بیماری های مرتبط با خون و دستگاه گردش خون بستگی دارد می پردازد و اطلاعات و مقالاتی را در این خصوص در اختیار کاربرانش قرار می دهد.

بیماری عفونی

پزشکی عفونی

در این بخش از وب سایت مقاله‌های مربوط به تخصص پزشکی عفونی قرار می‌گیرند. پیشگیری دارویی ، جداسازی بیمار، حامل بیماری، حدت بیماری ،دوره پنجره ،دوره قابلیت سرایت ،دوره واگیری ،سل ،سیتوکین،سیر طبیعی بیماری،گارداسیل،مخزن بیماری،واکسن،همه‌گیری جهانی . از این دست مقالات می باشند.

پوست مو ناخن

پوست مو و ناخن

پوست مو و ناخن بخش دیگری از وب سایت پزشک تو می باشد که به مطالب مرتبط با پوست و مو و ناخن می پردازد در این بخش اطلاعات مفیدی برای پیشگیری از بیماری ها و مراقبت دراین موارد آمده است.

تغذیه

 تغذیه و رژیم‌درمانی

تغذیه و رژیم درمانی » نیاز انسان به خوراک یکی از احتیاجات ذاتی یا فیزیولوژیک است که مهم‌ترین عامل بقای زندگی و طول عمر می‌باشد. احتیاج به خوراک دائمی است و ارگانیسم را مجبور می‌کند تا برای بدست آوردن خوراک و رفع گرسنگی کوشش کند.با توجه به گسترش مصرف فست فود ها نیاز بود که بخشی در خصوص معایب و مضرات مصرف نا صحیح انواع خوراکی ها در وب سایت ایجاد نمایید که در این بخش می توانید این موارد را مشاهده فرمایید.

چشم پزشکی

چشم‌پزشکی

 چشم پزشکی در وب سایت پزشک تو  با آناتومی، فیزیولوژی و بیماریهای چشم، پلک و مجرای اشکی سر و کار دارد.

داروهای شیمیایی

داروهای شیمیایی

داروهای شیمیایی بخشی دیگر از وب سایت پزشکی پزشک تو می باشد در کل به داروهایی می پردازد که بصورت طبیعی در طبیعت وجود ندارند و ساخته دست بشر هستند از عوارض تداخل دارویی و.. سخن می گوید.

داروهای گیاهی

داروهای گیاهی

داروهای گیاهی نیز بخش دیگر از وب سایت می باشد که به توضیح و خواص و موارد مصرف و منع داروهای گیاهی می پردازد.

دهان و دندان

دهان و دندان

تمامی مواردی که در رعایت بهداشت دهان و دندان نیاز است که بدانید در این بخش از وب سایت پزشک تو آمده است و مقالات دهان و دندان فراوانی در این بخش بصورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است .

روانشناسی

روانشناسی

روان‌شناسی علمی است که با استفاده از روش علمی به پژوهش و مطالعه روان  فرایندهای ذهنی و رفتار در موجودات زنده می‌پردازد. در این بخش از سایت نیز به موارد مرتبط با روانشناسی بحث می شود.

دیگر دسته بندی های وب سایت

ژنتیک که به علم ژنتیک می پردازد

سلامت جنسی که توصیه های مفیدی به جهت داشتن روابط جنسی سالم را در اختیارتان قرار می دهد

 غدد  نیز بخش دیگری که در خصوص غدد مختلف موجود در بدن انسان ها بحث  می کند

قلب و عروق تمامی بیماری های مرتبط با قلب و عروق را مورد مو شکافی قرار داده و مقالات و راهنمایی های کاملی را در این خصوص ارائه می دهد.

کلیه و مجاری ادراری نیز بخش دیگری از وب سایت از که به موارد مربوطه خواهد پرداخت

کودکان که عزیزان زنگی ما هستند نیز نیاز به مراقبت و درمان دارند که در بخش کودکان وب سایت پزشک تو می توانید موارد مورد نیاز در خصوص کودکان دلبند خود را بیابید

گوارش و کبد نیز در خصوص موارد گوارشی اطلاعات مفیدی را در اختیار بازدیدکنندگان وب سایت پزشکی پزشک تو قرار می دهد

گوش، حلق و بینی بیماری های گوش حلق و بینی را مورد بحث و مو شکافی قرار می دهد

مامایی مقالات مفیدی در خصوص خانم های باردار زنان و زایمان در اختیار مادران قرار می دهد

مغز و اعصاب نیز آخرین بخش از وب سایت پزشکی پزشک تو می باشد که تلاش دارد کاربران خود را هرچه بیشتر با این قسمت از بدن آشنا کند.

در این مقاله سعی کردیم به توضیح بخش های مختلف وب سایت پزشکی تو  برترین وب سایت پزشکی ایران بپردازیم و امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم . با نظرات خود ما را همراهی کنید

گفتگو کنید

1 نظر

  1. مقاله ای بسیار مفید بود. موفق و موید باشید .

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.