مراقبتهای دندانی قبل از بارداری –

خبرگزاری مهر:یک متخصص بیماری های لثه به زنانی که قصد بارداری دارند توصیه کرد: حتما قبل از بارداری چکاپ دهان و دندان شوند و اقداماتی تشخیصی و درمانی دهان و دندان را قبل از این دوران جدی بگیرند.

دکتراحمد حائریان اظهارداشت: از آنجایی که مادران باردار نسل جوان در حال حاضر تحصیلکرده هستند لذا انتظار داریم به بهداشت دهان و داندان خود توجه بیشتری داشته و قبل از اقدام به بارداری معاینات دندانپزشکی و بهداشت دهان و دندان را جدی بگیرند.

مراقبتهای دندانی قبل از بارداریوی همچنین توصیه کرد: ‌زنان از سلامت دندانهای خود قبل از دوران باردرای مطمئن شوند تا دریافت خدمات دندانپزشکی در این دوران منجر به ایجاد عارضه در جنین نشود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به اینکه سلامت دهان و دندان در دوران بارداری از اهمیت زیادی برخوردار است، اظهار داشت: در دوران بارداری خدمات دندان پزشکی به علت ایجاد عوارض بر جنین، مگر در موارد اورژانسی صورت نمی گیرد.

این دندان پزشک در پایان به زنان باردار توصیه کرد: قبل از دوران بارداری از سلامتی دندانهایشان مطمئن شوند و برای دریافت خدمات دندان پزشکی اقدام کنند همچنین اگر دندانها دارای جرم است، جرم گیری کرده تا مشکلات کمتری برای لثه ها ایجاد شود.

دکترحائریان یادآورشد: در صورتی که مادر باردار در این دوران دچار درد دندان شد و نیاز اورژانسی به اقدامات دندانپزشکی پیدا کرد سه ماهه وسط ( ماه های ۴، ۵ و ۶) بهترین زمان برای معاینات دندانپزشکی است

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.